ניהול מוניטין

ניהול מוניטין

תוכן עניינים

דחיקת תוצאות שליליות בגוגל

כשאנחנו חושבים על קידום אתרים אורגני, לרוב מה שעולה לנו בראש הוא העלאת הדירוג של אתר כדי שיקבל יותר תנועה וכך גם יותר פניות / רכישות.

למרבה הצער, בעוד שאתרי לקוח חדשים יכולים לקחת זמן עד שהם יגיעו לעמוד הראשון ויניבו פניות, הרי שיש אינספור אתרים חדשותיים חזקים וסמכותיים (ראו ערך סמכות אתר) שמספיק שתעלה בהם כתבה אחת שמזכירה לשמצה כמה פעמים את שם העסק / שם האדם, והנה הם יקפצו בעמוד הראשון ויישארו שם יציבים וקבועים עבור כל מי שיחפש את שם המותג או האדם.

מה הן תוצאות שליליות?

תוצאות שליליות הן כל תוצאה אורגנית המופיעה במנועי החיפוש אשר יכולה להביך, ללכלך או פשוט להציג לרעה אדם או שם מותג מסוים.

כך לדוגמה, בחברת קידום שבה עבדתי בעבר, הגיע אלינו לקוח בתחום הלימודים שספג מהלומה כלכלית קשה כאשר שמו נקשר בתוצאות החיפוש ל-2 תביעות משפטיות שהוגשו כנגדו.

לצד 2 התביעות שהופיעו באתרי משפטים מוכרים, הופיעו גם תוצאות על כתבות שסקרו את העבירה שעשה (גניבת תוכן למי מכם שסקרן), והנה לכם עמוד ראשון בתוצאות החיפוש שפשוט משחיר את שמו של אדם.

ייתכן שמה שהוא עשה פסול, אך כאשר מנוע החיפוש הציג תוצאות שליליות וכל שכן באזור העליון של תוצאות החיפוש, הרי שהלקוח העיד על ירידה של כ-50% בהכנסות!

אם כך, תוצאה שלילית היא הופעתו האורגנית של כל אתר באשר הוא אשר מציג אדם או מותג באופן מכפיש או שלילי.

דוגמאות לאתרים בהם יכולות להופיע תוצאות שליליות:

הדוגמאות הבולטות לפלטפורמות שבהן אנחנו עלולים לפגוש בתוצאות מכפישות:

חיפשתם מקדם?

השאירו לי פניה ומבטיח לחזור אליכם בהקדם:

איך דוחקים תוצאות שליליות בגוגל?

הפתרון הוא 'פשוט' לקדם תוצאות חיוביות או לכל הפחות אובייקטיביות על שם האדם או המותג.

נשמע קל, ואכן קל לבצע, אולם משך הזמן שייקח לנו עד שנשיג את התוצאה הרצויה לעתים יכול להיות ארוך למדי.

הנה הדרכים העיקריות שבאמצעותן ניתן לנהל מוניטין שלילי:

כמה זמן לוקח עד שניהול מוניטין שלילי עובד?

כמו בקידום אתרים אורגני, כך גם ניהול מוניטין הוא פרויקט שיכול לקחת זמן. רק שבעוד שקידום אורגני רגיל מתמקד בקידומו של אתר אחד בתוצאות החיפוש, כאן יש לנו מלאכת מחשבת של יצירת נכסים דיגיטליים שונים במגוון רחב של פלטפורמות מקוונות.

בנוסף, ברוב המקרים מדובר בתוצאות מכפישות שמופיעות על גבי אתרים סמכותיים נורא שלעתים יהיה זה קשה ומאתגר לדחוק אותם לחלוטין מן העמוד הראשון.

ניהול פרויקט שכזה יכול לקחת שנה ולעתים אף יותר.  אם מדובר באתרים 'פושטיים' שאינם סמכותיים אז ייתכן מאוד שאפשר לדחוק את התוצאות קצת מתחת לשנה.

בנוסף זה תלוי במספר התוצאות המכפישות – תוצאה אחת לעומת עמוד שרווי בתוצאות מכפישות, אלו הם שני פרויקטים שונים.

זקוקים לייעוץ לדחיקת תוצאות שליליות בגוגל?

אשמח לייעץ לכם בנושא ולבחון יחד אתכם את האפשרויות שעומדות לפנינו. מציאת תוצאות מכפישות זה בהחלט לא דבר נעים, אך יש לכך פתרון.

עופר אטלס | טל': 052-3676272 | או השאירו לי פניה באתר

דברו איתי
כתבות נוספות
קידום אתרי וורדפרס
קידום אורגני
קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס בגוגל Wordprss נחשבת היום לאחת ממערכות ניהול ובניית האתרים הפופולריות ביותר בעולם! היא ידידותית להפליא לקידום אורגני וכוללת את כל הכלים הטכניים

למאמר >>>
למה לבחור דווקא בקידום אורגני?
קידום אורגני
למה לבחור דווקא בקידום אורגני?

לבעלי עסקים שזה עתה החליטו שהם רוצים לקבל שירות בענף הדיגיטל, המושגים ושירותי הפרסומים השונים יכולים להישמע משונים ובעיקר מבלבלים. קידום אורגני, קידום ממומן בגוגל,

למאמר >>>
צפיפות מילת מפתח
מילון מושגים
צפיפות מילת מפתח

דחיסת מילת מפתח ושמירה על צפיפות נכונה מנועי החיפוש, עד כמה שהם מתאפיינים בבינה מלאכותית וביכולות מרשימות (שמרביתן גם לא נחשפות), הם עדיין רובוטים. ולכן,

למאמר >>>
מטה דיסקריפשן
מילון מושגים
מטה דיסקריפשן

תגית תיאור מטה מטה דיסקריפשן היא תגית שמופיעה בקוד האתר (HTML) ומטרתה להופיע באינדקס תוצאות החיפוש תחת הכותרת הראשית שנקראת מטה טייטל. אנחנו יכולים להחליט

למאמר >>>
מחפשים מקדם אתרים? דברו איתי:

קידום אתרים איכותי ומקצועי בדרך אליך

(לשיחה ממוקדת ויעילה יותר, מומלץ לצרף לי את האתר)

דברו איתי :)

(אפשר גם בוואטסאפ)

052-3676272