תעודת SSL

מה זה תעודת SSL

מה זה תעודת SSL?

כל בעל ובעלת אתר שמגיעים אלי ונותנים לי לקדם את האתר שלהם אורגנית, מידית מקבלים ממני נזיפה כשאני מגלה שהאתר שלהם לא מאובטח. 

לצערי, לא פעם אני גם מגלה שהם בילו זמן לא מועט כלל בחברות קידום אתרים שונות שלא טרחו ליידע אותם שהם לא עומדים בקריטריון רשמי של Google לקידום אתרים.

אז מבלי להכביר עוד במילים או נזיפות – הנה מה שאתם צריכים לדעת על פרוטוקול אתר מאובטח.

פרוטוקול SSL

SSL בא מראשי התיבות: Secure Sockets Layer או בעברית: אבטחת שכבת התעבורה.

עם התרגום לעברית, דברים אט-אט מתחילים יותר להתבהר: מדובר בפרוטוקול שמצפין את התעבורה שבין השרת ללקוח.

דוגמה לתהליך פשוט:

  • מתחילים לגלוש - כשאנחנו רוצים לגלוש באינטרנט, הדבר היחידי שאנחנו צריכים לעשות הוא פשוט לפתוח את הדפדפן ולהקליד את שם האתר שאליו אנחנו רוצים להיכנס.
  • פניה לשרת - עתה הדפדפן פונה לשרת כדי לבקש קבצים שיעזרו להעלות את האתר בדפדפן ולהציג לנו את האתר המבוקש.
  • דרך http - זהו פרוטוקול (Hpyer Text Transfer Protocol) שמאפשר לבצע התקשרות בין הדפדפן לבין השרת שעליו מאוחסן האתר. כלומר, אם נחזור לתרגום של SSL "אבטחת שכבת התעבורה", מדובר בתעבורה שבין השרת אל הדפדפן.
  • ומה זה https - במרוצת הזמן התגלו פרצות אבטחת בפרוטוקול http. פרצות שכאלו, אפשרו לגורמים זדוניים לקבל מידע על תעבורת המידע מה שנחשב לקריטי כאשר מבצעים רכישות אונליין. על כן, נוצר פרוטוקול מאובטח שנקרא Hyper Text Transfer Protocol Secure.

מעבר ל-https

ראשית כל אעשה סדר בדבר: אני כמקדם אתרים אורגני לא יודע להעביר את האתר לפרוטוקול מאובטח. זהו תפקידו של מתכנת האתר / חברת האחסון שבה האתר מאוחסן. עם זאת, חשוב שאת התהליך ילווה מקדם אתרים כדי שלא תתרחש פגיעה במיקומים שהאתר הספיק לצבור בתוצאות החיפוש.

במעבר ל-https, אנחנו למעשה רוכשים ומתקינים תעודת SSL, שהיא הצפנה מיוחדת אשר מותקנת על גבי השרת ושמבטיחה כי תעבורת המידע תהא מעתה מאובטחת.

טיפים חשובים!!

במעבר אתר ל-https שימו לב למספר דגשים:

1# מנעול

רק אם יש לכם סימן של מנעול ליד הדומיין, המשמעות היא שהאתר שלכם מאובטח:

דומיין מאובטח

2# הפניות ל-https

תעברו על כתובת האתר ותורידו את האות S. תלחצו אנטר כשהאתר הוא על http ותוודאו שהכתובת מפנה אוטומטית ל-Https. חזרו על הפעולה הזו במספר עמודים פנימיים.

אזהרת SEO: אם האתר שלכם מפנה גם ל-http וגם ל-https, מבחינת Google יש לנו שני עמודים זהים! כלומר תוכן משוכפל שיפגע לנו בקידום האורגני. על תוכן משוכפל קראו במאמר הבא.

אז למה גוגל כל כך מתעקשים על SSL?

גוגל הכריזו לפני מספר שנים כי אתרים מאובטחים, בין אם מדובר באתרי תדמית ובין אם מדובר באתרי איקומרס, הם אתרים שעומדים בקריטריון האיכות שלהם לקידום אורגני.

אז למה שאתר תדמיתי לחלוטין יהיה מאובטח? האמת, אין כל כך סיבה. אבל לגוגל חשוב לוודא שהגולשים שלה שהם למעשה הלקוחות שלה, בטוחים ושלווים.

מה זה https

לא העברתי את האתר ל-SSL, הקידום שלי ייפגע?

יש סיכוי גבוה מאוד שהקידום האורגני שלכם ייפגע.

גוגל לא יורידו אתכם במיקום מידית וגם לא תוך מספר חודשים. ועם זאת, אתם בסיכון שהדפדפן המפורסם Chrome, יחסום את הגולשים מלהיכנס לאתר ויכתוב להם אזהרה בסגנון "קח אותי חזרה לחוף מבטחים".

מספיקה הנטישה ההמונית של הגולשים שבכלל לא מסוגלים להיכנס אל האתר שלכם כדי להוביל לשני אירועים מאוד קריטיים לעסק:

  • ירידה במיקומים - הגולשים נוטשים בהמוניהם? גוגל יודעים לקרוא את זה והם מהר מאוד מסיקים שאתם פשוט לא רלוונטיים. אתר שלא רלוונטי יירד בסופו של דבר במיקומים.
  • הפסד לעסק - שתבינו - הגולשים אפילו לא מצליחים להיכנס אליכם לאתר. אתם למעשה מפסידים תנועה רלוונטית ואפילו לא יודעים את זה. דעו כי ייתכן שחלק מהגולשים יצליחו להיכנס וחלק לא.

מחפשים מקדם? בואו נדבר!

אז מי, מו מה? שמי עופר אטלס ואני מקדם אתרים בגוגל וקמפיינר גוגל ממומן.

רוצים להביא את האתר שלכם לעמוד הראשון? להרגיש שאתם נמצאים בידיים בטוחות ושאין לכם כל סיבה לדאוג לניהול האתר, הקידום שלו והנעה לתוצאות?

תשאירו לי פניה באתר (מומלץ עם האתר שלכם כדי שאהיה יותר ממוקד) או התקשרו: 052-3676272

דברו איתי

כתבות נוספות

קידום אתרים מחיר
קידום אורגני

קידום אתרים מחיר

קידום אתרים מחיר כמה עולה קידום אתרים? עולם קידום האתרים נחשב לפרוץ באופן יחסי, ולכן כל נותן שירות וכל חברת קידום, יכולים לתת לכם מחיר

למאמר >>>
מטה דיסקריפשן
מילון מושגים

מטה דיסקריפשן

תגית תיאור מטה מטה דיסקריפשן היא תגית שמופיעה בקוד האתר (HTML) ומטרתה להופיע באינדקס תוצאות החיפוש תחת הכותרת הראשית שנקראת מטה טייטל. אנחנו יכולים להחליט

למאמר >>>
תוכן משוכפל
מילון מושגים

תוכן משוכפל

תוכן משוכפל: למה זה כזה גרוע? כאשר יש לנו שני תכנים זהים שמופיעים בשני עמודים שונים, הרי שגוגל יתייחסו לזה בחומרה ויראו בכך כתוכן משוכפל.

למאמר >>>
תגיות ALT
מילון מושגים

תגיות ALT

תגיות אלט לתמונות אני קודם כל אוהב לבנות את ההיגיון שעומד מאחורי שמות של מושגים שונים. אז ראשית כל, תגית ALT באה מהמילה Alternative. זוהי

למאמר >>>

מחפשים מקדם אתרים? דברו איתי:

קידום אתרים איכותי ומקצועי בדרך אליך

(לשיחה ממוקדת ויעילה יותר, מומלץ לצרף לי את האתר)

דברו איתי

השאירו פניה

התקשרו

שלחו דוא"ל